19.06.2023

Spotkanie grup KA z Radomia : Urszuli Węgrzyckiej, Marcina Brodeckiego i Roberta Grzanki odbyło się w sobotę 20.05.2023 w hali Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu (jest to szkoła która bezpłatnie użycza nam obiektów sportowych). Hala podzielona była na strefę piłki siatkowej, zapasów i piłki nożnej. Po przedstawieniu Mistrzów Sportu poszczególne grupy miały możliwość poznania się zaprezentowania się swoim okrzykiem . Układ taneczny a następnie taniec „Belgijki” wraz z prowadzącymi z pewnością to ułatwiły.

Dalszą rozgrzewkę ogólnorozwojową z elementami ćwiczeń zapaśniczych poprowadziła brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kadetek w zapasach – Natalia Zaręba, która także opowiedziała jak zaczęła się jej przygoda ze sportem. Był także pokaz akrobatyczny w wykonaniu zawodniczek „Olimpijczyka” Radom (klub także bezpłatnie użycza maty zapaśniczej). Następnie uczestnicy mieli możliwość już bezpośrednich zajęć z poszczególnymi prowadzącymi. Za zajęcia z piłki siatkowej odpowiadał Robert Grzanka, ćwiczenia z piłką nożną i ćwiczenia ogólnorozwojowe prowadził Marcin Brodecki a moim sektorem była mata zapaśnicza gdzie młodzież mogła poznać zasady walki zapaśniczej, wziąć udział w zabawie z mocowaniem oraz spróbować swoich sił w rzucie manekinem. Co odważniejsi rzucali medalistkę Mistrzostw Polski. Były także ćwiczenia korekcyjne na piłkach fitness, gimnastyka, akrobatyka, gry i zabawy. Dużo emocji dostarczyło grupowe przeciąganie liny.

W spotkaniu uczestniczyli także chętni rodzice, rodzeństwo uczestników KA. Na koniec wręczyliśmy upominki przesłane przez Fundację i po tak dużej dawce aktywności była jeszcze jedna nagroda – słodki tort.

Opracowanie: Urszula Węgrzycka