03.09.2024

Początek nowego roku szkolnego, to także czas startu kolejnej edycji Kumulacji Aktywności. Tradycyjnym elementem przygotowującym wybranych Mistrzów Sportu jest szkolenie wprowadzające do prowadzenia autorskich zajęć w nadchodzącym sezonie. W minioną sobotę odbyły się spotkania i warsztaty inaugurujące działania w ramach 12. edycji Programu.

Spotkanie otworzył Tomasz Ojdym p.o. Prezes Fundacji LOTTO, powitał Mistrzów nowej edycji, przybliżył główne założenia i zaprosił na spotkanie autorskie poświęcone książce “Kumulacja Mistrzów”, na którą złożyły się rozmowy z wybranymi prowadzącymi oraz materiały podsumowujące 10. lat działania programu. W spotkaniu autorskim wzięli udział: Elżbieta Urbańczyk-Baumann, Joanna Hentka, Łukasz Ligocki (przedstawiciele Mistrzów Sportu, z którymi były prowadzone książkowe rozmowy) a także Piotr Chłystek, dziennikarz Przeglądu Sportowego, który przeprowadził wywiady z głównymi bohaterami książki. W roli prowadzącego wystąpił Mariusz Walczak, jeden z pomysłodawców i koordynator projektu.

W dalszej części odbyły się spotkania warsztatowe dla Mistrzów Sportu. Pierwsze z nich „Sport bez zmysłu wzroku” miało na celu przybliżenie sportu osób z niepełnosprawnościami, otwarcie się na tę grupę oraz przekazanie prostych ćwiczeń, które mistrzowie mogą wykonać z grupą swoich podopiecznych. Szkolenie przeprowadził Dawid Piechowiak.

Drugie szkolenie prowadzone było przez Przemysława Zyra. Jego tematem przewodnim były “Mosty komunikacyjne. Jak dotrzeć do młodego pokolenia?”. Celem  warsztatu  było dostarczenie uczestnikom praktycznych umiejętności i narzędzi niezbędnych do skutecznej współpracy z grupami uczniów, sprawnego nawiązywania i utrzymywania relacji.

W części popołudniowej skupiono się na kwestiach formalnych i technicznych. Tutaj wiodącą rolę pełniła Laura Czujkowska-Słomka, koordynatorka Programu w Fundacji LOTTO.

W trakcie całodniowego szkolenia nie zabrakło czasu na indywidualne rozmowy, integrację, wymianę doświadczeń a także sesję fotograficzną. Sylwetki wszystkich Mistrzów nowej edycji będziemy mogli już wkrótce poznać na oficjalnej stronie programu: https://www.fundacjalotto.pl/kumulacjaaktywnosci/

Naszym Mistrzom serdecznie dziękujemy za udział, współpracę i zaangażowanie w trakcie organizowanego szkolenia. Teraz życzymy pomyślnej rekrutacji i fantastycznych, inspirujących zajęć w nowej edycji Kumulacji Aktywności. Do zobaczenia!