KDW – RakReaton 2023
Spacerujesz, biegasz, jeździsz na rowerze, a może uprawiasz nordicwalking? Dołącz do wrześniowego wyzwania RakReaton wspieranego przez Fundację LOTTO i dołóż swoje kilometry, aby 120 000 złotych trafiło na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. To proste i nic nie kosztuje, a satysfakcja z pomagania gwarantowana.
W tym roku po raz czwarty dołączamy do ogólnopolskiego wyzwania pod nazwą RakReaton, którego celem jest promocja kreatywnych form pomocy i zaangażowanie osób kochających aktywność fizyczną we wsparcie dzieci z nowotworami. Tegoroczna edycja wyzwania odbywa się pod hasłem Rusza mnie pomaganie. Bo teraz jest czas na Twój ruch!
Udział w wyzwaniu rekreacyjnym na rzecz walki z rakiem umożliwia aplikacja Activy:pobierz iwspieraj dzieci każdym pokonanym kilometrem (https://rakreaton2023.activy.app/)
Jak dołączyć do wyzwania?
- Pobierz aplikację Activy i załóż konto lub zaloguj się, jeśli już je posiadasz.
- Wybierz wyzwanie “RakReaton – rusza nas pomaganie” i zaakceptuj regulamin.
- Odszukaj zespół firmowy “Totalizator Sportowy” w rankingu, podaj hasło, które otrzymasz od koordynatora (skontaktuj się w tym celu z Kingą Iwaszkiewicz: kiwaszkiewicz@fundacjalotto.pl) i rywalizuj zespołowo.
- Utwórz zespół/Dołącz do zespołu w rywalizacji wewnętrznej.
Zbierz grupę maksymalnie 20 osób tak, aby w dniu startu móc połączyć siły w rywalizacji z innymi zespołami (zespoły można tworzyć do 10 września).
Pamiętaj, że co najmniej połowa członków musi być pracownikami Totalizatora Sportowego, Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacji Totalizatora Sportowego, Lottomerkury, Traf – Zakłady Wzajemne lub osobami współpracującymi z Totalizatorem Sportowym jako kolektorzy fizyczni. Pozostałe osoby mogą być spoza firmy: członkowie rodzin, przyjaciele i znajomi. Każdy zespół musi wyznaczyć lidera (liderem musi zostać pracownik firmy).
– Wejdź w widok rankingów (Puchar na dole strony) > Grupowe > Zespoły. Tutaj znajdziesz listę już utworzonych zespołów.
– Wybierz przycisk „Stwórz zespół” lub dołącz do jednego z już utworzonych zespołów klikając “dołącz” i wpisując kod wejścia do zespołu, który otrzymasz od lidera zespołu. - Połącz źródło kroków, aby przeliczały się na złotówki celu charytatywnego.
W tym roku cel charytatywny przeliczamy z kilometrów przejechanych w kategorii “na kołach” oraz z kroków, dlatego jest to bardzo ważne, żeby połączyć źródło kroków jeszcze przed startem wyzwania.
- Zapisuj swoje aktywności, zdobywaj punkty i dołóż swoją cegiełkę do celu charytatywnego. Dobrej zabawy!
Pamiętaj!
- Połącz źródło kroków, aby przeliczały się na złotówki celu charytatywnego.
- Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania.
- Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton.
- Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.
- Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.
Jak osiągać kilometry?
Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:
- Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordicwalking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS
- Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS
- Kroki – NOWOŚĆ! (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania)
Ważne: w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.
Program wolontariatu pracowniczego to inicjatywa, która umożliwia pracownikom, przy wsparciu organizacyjnym i finansowym pracodawcy, realizację lokalnych projektów społecznych.
Totalizator Sportowy powierzył koordynację wolontariatu pracowniczego Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która realizuje Program „Kumulacja Dobrej Woli” i przyjmuje od pracowników TS wnioski z opisami projektów społecznych oraz wpiera realizację najlepszych z nich. Wolontariuszami mogą być: wszyscy pracownicy Grupy Kapitałowej Totalizatora Sportowego,Fundacji korporacyjnych lub osoby współpracujące z Totalizatorem Sportowym jako kolektorzy fizyczni. Do zespołów pracowniczych mogą dołączyć także osoby spoza TS, znajomi, przyjaciele, członkowie rodzin. Wybrane, najciekawsze projekty, obejmujące przede wszystkim osobowe zaangażowanie wolontariuszy, otrzymają wsparcie finansowe na realizację.
W akcji specjalnej tj. Programie „Kumulacja Dobrej Woli – RakReaton2023” Wolontariusze mogą składać projekty dotyczące wsparcia podmiotów działających na rzecz wsparcia dzieci chorych onkologicznie i ich rodzin. Jednym z warunków wyboru projektów do dofinansowania jest osobiste zaangażowanie Wolontariuszy w wyzwaniu „RakReaton – Rusza nas pomaganie”. Środki finansowe na realizację projektów otrzyma 10 zespołów z największą liczbą punktów uzyskanych w rywalizacji.
Wyzwanie wewnętrzne zamykamy 27 września, ale wyzwanie się jeszcze nie kończy. Do końca miesiąca (30 września) wspólnie zbieramy punkty za pokonane kilometry, które trafią na konto firmowe i ogólne Rakreatonu. Rozdanie pamiątkowych dyplomów i wręczenie nagród zaplanowane jest na 28 września.
Ważne: Liderzy zespołów po skompletowaniu zespołu, lecz nie później niż do 10 września, powinni przesłać mailowo koordynatorowi programu – Kindze Iwaszkiewicz wypełniony plik z danymi członków swojego zespołu. W celu otrzymania szablonu należy skontaktować się mailowo: kiwaszkiewicz@fundacjalotto.pl
Jeśli jesteś pracownikiem Totalizatora Sportowego, masz chęci i pomysł na to jak pomagać innym, wystarczy kilka prostych kroków, aby zrealizować projekt wolontariacki:
- Zastanów się gdzie jest potrzebna pomoc i czy jesteś w stanie się w nią zaangażować (pamiętaj, że akcja specjalna skierowana jest na pomoc dzieciom chorym onkologicznie i ich rodzinom).
- Nawiąż kontakt z odbiorcą Twoich działań, ustal zakres pomocy i zasady współpracy.
- Zaraź współpracowników ideą wolontariatu i utwórz z nimi zespół, który aktywnie zaangażuje się w aktywność fizyczną w RakReatonie (zespół może liczyć do 20 osób). Pamiętaj, że co najmniej połowa członków zespołu musi być pracownikiem Grupy Kapitałowej Totalizatora Sportowego, Fundacji korporacyjnych Totalizatora Sportowego lub osobami współpracującymi z Totalizatorem Sportowym jako kolektorzy fizyczni.
- Zgłoś Wasz projekt on-line, wypełniając formularz zgłoszeniowy z opisem projektu i czekaj na wyniki oceny wniosku.
Szczegółowe informacje o wolontariacie lub pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać:
- mailowo pod adresem kiwaszkiewicz@fundacjalotto.pl
- telefonicznie pod numerem 573 334 888 lub wewnętrzny w TS 2717.
Pamiętaj! W akcji specjalnej środki finansowe na realizację projektów otrzyma 10 zespołów z największą liczbą punktów uzyskanych w rywalizacji do 27 września włącznie.
Wniosek wolontariacki
Wniosek należy złożyć za pośrednictwem Generatora Wniosków, który znajduje się na stronie http://www.wnioski.fundacjalotto.pl/w terminie 1 września – 27 września 2023 r. Wniosek musi zostać złożony przez Lidera zespołu, będącego pracownikiem TS.
Informacje o projekcie zawarte we wniosku stanowią podstawę do przyznania przez Fundację wsparcia finansowego, dlatego bardzo ważne jest, żeby został dobrze wypełniony.
Ważne jest żeby:
- Po wejściu do generatora wniosków zalogować się w sekcji „osoba fizyczna” i wybrać program Kumulacja Dobrej Woli – RakReaton 2023.
- Dobrze określ cel projektu – nie używaj zbyt ogólnych sformułowań, jak np. „pomoc instytucji x”, postaraj się określić na czym ta pomoc będzie polegać. Pamiętaj, że cel musi być: konkretny, mierzalny i możliwy do realizacji!
- W opisie szczegółowym zamieść wszystkie informacje dotyczące realizacji projektu – postaraj się zaplanować działania już na etapie wypełniania wniosku.
- Harmonogram nie musi być nadmiernie szczegółowy, jednak nie może być zbyt ogólny.
- Budżet projektu musi być dobrze zaplanowany tak, aby rzeczywiste wydatki były w nim odzwierciedlone i aby łatwo było go rozliczyć w sprawozdaniu końcowym.
- Regulamin Programu „Kumulacja Dobrej Woli – RakReaton 2023”
- Instrukcja aplikacji
- Regulamin wyzwania sportoego RakReaton – rusza nas pomaganie
- Szczegóły wyzwania
- Sprawdź punktację
Informujemy, że 15.09.2023 uległ zmianie Regulamin Programu „Kumulacja Dobrej Woli – Rakreaton 2023. Wydłużony został termin składania wniosków wolontariackich oraz zwiększona została liczba Zespołów, które mogą otrzymać dofinansowanie.
WOLONTARIUSZ to ten, kto bezinteresownie i ochotniczo pomaga innym, ale nie dlatego, że są oni z nim związani więzami rodzinnymi, bądź dlatego, że upatruje w tym swój własny interes, lecz dlatego że może pomóc, że może czynić dobro.
Pamiętaj!
- Wniosek można złożyć poprzez https://wnioski.fundacjalotto.pl/, logując się jako „osoba fizyczna” i wybierając program „Kumulacja Dobrej Woli”
- Przy wydatkowaniu środków dofinansowania należy zbierać dokumenty księgowe (faktury, rachunki), w celu późniejszego rozliczenia.
- Faktury i rachunki muszą być wystawione na Fundację LOTTO im Haliny Konopackiej (ul. Targowa 25, 03-728 Warszawa, NIP 113-279-19-96).
- W ciągu 14 dni od zakończenia projektu, należy złożyć sprawozdanie merytoryczne poprzez generator wniosków https://wnioski.fundacjalotto.pl/ i rozliczenie kwoty dofinansowania w „formie papierowej”, na formularzu dostępnym w generatorze wniosków.
- Do rozliczenia dofinansowania należy dołączyć oryginały wszystkich faktur i rachunków.