Program „Szkoły na nowo”

Z powodu powodzi we wrześniu, która dotknęła obszary południowo-zachodniej Polski, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, we współpracy z Fundacją Totalizatora Sportowego, postanawia uruchomić program pomocowy pt. „Szkoły na nowo” mający na celu niwelowanie skutków klęski żywiołowej w infrastrukturze edukacyjnej.

Program jest skierowany do organów prowadzących publiczne placówki edukacyjno-wychowawcze takie jak szkoły (I-go oraz II-go stopnia nauczania), specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, bursy, internaty, świetlice środowiskowe, które znajdują się na terenie objętym stanem klęski żywiołowej na podstawie stosownych rozporządzeń Rady Ministrów w tym zakresie.

Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości do 100 000 zł na każdą, zniszczoną w trakcie powodzi placówkę edukacyjno-wychowawczą – na następujące działania:

1. prace porządkowe – np.: usuwanie zniszczonego wyposażenia, wywóz śmieci;
  2. niwelowanie bezpośrednich skutków zalania – np.: suszenie pomieszczeń, czyszczenie/mycie pomieszczeń, usuwanie zagrzybienia ścian, zbijanie tynków, zrywanie podłóg/wykładzin, demontaż zniszczonych instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych;
  3. wykonanie ekspertyz budowlanych;
  4. prace remontowo-budowlane – np.: kładzenie tynków, podłóg/wykładzin, malowanie ścian, zakładanie instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, sanitarnej, zakup i montaż okien, drzwi, boazerii, sprzętów na stałe zamocowanych do ścian/podłóg: np.: drabinek gimnastycznych, tablic;
  5. wymiana zniszczonego, niezbędnego do normalnego funkcjonowania obiektu sprzętów i wyposażenia – ławek, krzeseł, biurek, regałów, książek, podręczników, sprzętu sportowego, wyposażenia kuchni, łazienek;
  6. porządkowanie i rewitalizacja terenu – np.: rewitalizacja boisk sportowych, placów zabaw itp., znajdujących się na terenie placówki.

Aby ubiegać się o darowiznę należy:

• zapoznać się z Regulaminem Programu „Szkoły na nowo” (do pobrania na dole strony),
  • przygotować informacje o zakresie zniszczeń, które dotknęły zgłaszane publiczne placówki edukacyjno-wychowawcze,
  • kliknąć w przycisk „Złóż wniosek” –(znajdujący się obok Regulaminu – na dole strony),
  • wybrać rodzaj konta o nazwie: „Organizacja” i zarejestrować się w generatorze wniosków,
    UWAGA!–do rejestracji niezbędny będzie nr NIP Wnioskodawcy,
  • wpisać w panelu logowania niezbędne dane oraz dołączyć wymagane i aktualne dokumenty,
  • nacisnąć przycisk „WNIOSKI” i wybrać program: „Szkoły na nowo”,
    UWAGA!– jeżeli wybiorą Państwo inny program i w nim złożą wniosek nie będzie on rozpatrzony w programie „Szkoły na nowo”,
  • wypełnić wniosek i dołączyć komplet wymaganych dokumentów,
    UWAGA!– dane wprowadzane do formularza nie zapisują się automatycznie. Za każdym razem kiedy na dłużej przerywamy pracę lub wychodzimy z systemu należy nacisnąć przycisk „ZAPISZ !
  • po wypełnieniu wszystkich zakładek należy nacisnąć przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”.
    UWAGA!– system nie pozwoli złożyć wniosku jeśli nie będą wypełnione wszystkie pola lub  dołączone niezbędne załączniki. Po złożeniu nie będzie już możliwe poprawianie wniosku.

Wszystkie wnioski będą podlegały procedurze sprawdzenia pod względem wymogów formalnym oraz merytorycznej ocenie Zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Informację o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku dostaną Państwo drogą elektroniczną. Decyzja Zarządu Fundacji jest ostateczna i nie podlega reklamacji. Fundacja nie jest zobowiązana do udzielania wyjaśnień dotyczących powodów przyznania lub nieprzyznania wsparcia.

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wspiera realizacje projektów innych organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, klubów sportowych, instytucji edukacyjnych i kulturalnych, zakładów opiekuńczych itd. poprzez udzielanie darowizn pieniężnych na zadania z obszaru sportu, kultury, edukacji, aktywizacji …